Історія школи

Історія Мар’янівської школи розпочалася в 1909 році, коли в селі земством було відкрито перший навчальний заклад.

Приміщення тодішньої школи складалося з двох класних кімнат, перегороджених дерев’яною стіною. Працював тут один

учитель, навчаючи два класи разом.

Мар’янівська чотирирічна трудова школа знаходилася за адресою: Зінов’ївська округа, Великовисківський район, с. Мар’янівка. Розмір земельної ділянки - 4 десятини  30 соток.

Викладання проводилося українською мовою. В школі було чотири групи. Приміщення школи – це звичайна сільська хата, збудована до революції 1917 року.

Заняття в школі проводилися в одну зміну. Викладачів було всього двоє: Брюхан Пилип Гарасимович (39 років, освіта – учительська школа, позапартійний) і Білінська Віра Олександрівна (45 років, освіта – 7 класів гімназії).
      Навчання розпочиналося з жовтня  і тривало до кінця травня. Для освітлення приміщення використовувався гас. Опалювалася школа соломою.
Річний шкільний бюджет складав 1279 карбованців  78 копійок.

Восьмирічна школа

В 1932 році побудували нове приміщення, у якому понад 200 учнів здобували семирічну освіту.
      У роки Великої Вітчизняної війни це приміщення було зруйновано, тому перші повоєнні роки школа працювала в окремих будинках по вулиці К.Маркса та на провулку Мєчнікова.
      Після відбудови у 1950 році школа працює у новому приміщенні, частина якого і сьогодні у дії – це шкільні майстерні.
      У 1955 році школа стала восьмирічною.
      У 1977 році побудовано нове приміщення школи на 420 місць. В ньому навчаються не лише діти з Мар’янівки, а й з Павлівки, Матусівки, Петрівки, Висі, Ковалівки, Олексіївки.
      1979 року школа отримала статус середньої.

Із 1992 року це - Мар’янівська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
      У 2010 школа відсв'яткувала своє 100-річчя.

19 січ. 2018
До чистих джерел народних звичаїв та обрядів
Новорічні свята подарували школярам змогу ще раз торкнутися до чистих джерел фольклору та краще вивчити традиції та звичаї рідного народу

13 січ. 2018