Батькам 5-класникам

Аналіз отриманих результатів досліджень учнів 5 класу.

Вироблення виховних завдань.

Результати досліджень дають можливість визначити наступні причини труднощів у навчанні учнів п'ятих класів:

недоліками навчальної підготовки за нормального та (відсутнього високого рівня розвитку мислення й інших пізнавальних процесів у дітей),

• значні проблеми у знаннях за попередні періоди навчання,
  • не сформованість загальнонавчальних і спеціальних навчальних умінь і навичок;
  • не сформованістю необхідних розумових дій та операцій - аналізу, синтезу, поганого мовного розвитку, недоліків уваги та пам'яті;
  • особливостями навчальної мотивації підлітків; слабкою доцільністю поведінки та діяльності - небажанням, «неможливістю» змусити себе постійно вчитись.

Усі зазначені причини нерідко виступають не ізольовано, а спільно, поєднуючись у досить складні комбінації, і потребують зазвичай спільної активної роботи не тільки психолога й педагога, а й батьків, а головне - самого підлітка.

1. Повільний темп розумових операцій.

Діти повільно залучаються до роботи, можуть не встигати виконувати домашнє завдання, не одразу розуміють пояснення вчителя, повільно пишуть і читають.

Причиною, як правило, є своєрідність типу нервової діяльності (інертність нервових процесів)

Рекомендації батькам

Складати для дітей чіткий порядок денний з урахуванням їхніх можливостей для виконання конкретної роботи. Не підганяти.

1. Погано встигають з усіх предметів через труднощі в запам'ятовуванні, узагальненні навчального матеріалу, оперуванні поняттями, недостатнім словниковим запасом, несформованістю навчальних навичок

Причиною може бути педагогічна запущеність, недоліки виховання, а не низький інтелектуальний потенціал.

Рекомендації батькам

Рекомендувати різноманітні та спеціальні вправи та ігри з метою розвитку пам'яті, уваги, мислення дитини, її мовлення. Звертатися до психолога з метою розвивального навчання.

1. Невисокий інтелектуальний потенціал (навчання дається важко, не засвоюють навчальний матеріал, не завжди розуміють і погано запам'ятовують пояснення вчителя).

Причина може полягати в астенії, затримці психічного розвитку, органічних порушеннях центральної нервової системи.

Рекомендації батькам

Рекомендувати різноманітні вправи та ігри з метою розвитку пам'яті, уваги, мислення дитини, її мовлення. Рекомендувати звернутися для консультації до психолога, дитячого психоневролога чи психіатра

1. Труднощі тільки в письмі й читанні (поганий почерк, постійні пропуски літер і недописування закінчень слів, заміна одних складів на інші, співзвучні їм).

Причина - недорозвинене мовлення, втомлюваність від надлишкових інтелектуальних завдань.

Рекомендації батькам.

Більше приділяти уваги читанню та переказу прочитаного, вправам, які направлені на покращення мовлення та збільшення словникового запасу.

1. Труднощі в навчанні, поведінці. Підвищена тривожність, замкнутість, боязкість нерішучість, сором'язливість.

Причина Емоційні порушення, розлад нервової системи, в основному недоліки батьківського виховання.

Рекомендації батькам

Необхідне підбадьорення в різних ситуаціях. Розвивати впевненість дитини в собі. Звернутись по допомогу до психолога

1. Гіперактивність, підвищена схильність до відволікання, труднощі в концентрації уваги, імпульсивність..

Причиною можуть бути емоційні порушення як наслідок неправильного стилю виховання, а також органічні порушення центральної нервової системи

Рекомендувати батькам

зайняти дитину спортом, відвідувати гуртки (моделювання, конструювання та інш.)

1. Труднощі в контактах (погані взаємини з однолітками або відсутність друзів у класі).

Рекомендації батькам

Допомагати дитині відчувати себе потрібною та бажаною. Давати роботу або доручення, щоб дитина мала змогу самореалізуватись. Заохочувати її до активного спілкування, розвивати комунікативні навички.

1. Підвищена тривожність, плаксивість, вразливість, схильність хвилюватись і переживати через будь-який привід (ризик розвитку невротичних розладів).

Рекомендації батькам

Проявляти стриманість, терпимість. Довести, що батьки - друзі дитини. Постійно цікавитись усім, що стосується дитини. Розвивати стриманість, самоконтроль

1. . Агресивність, запальність, дратівливість.

Рекомендації батькам

переглянути свої погляди: не надавати значної уваги оцінкам. Виховувати в дитині впевненість в успіху. Частіше заохочувати

19 січ. 2018
До чистих джерел народних звичаїв та обрядів