Пам’яті Віктора Олексійовича Погрібного

13 лист. 2017

Новина про те, що перестало битися серце талановитого майстра слова Віктора Олексійовича Погрібного, приголомшила всіх, адже напередодні він привітно зустрічав гостей на Хуторі Надія, залюбки фотографувався зі школярами, розповідав про гостини в нього легенди української поезії І. Ф. Драча, про плани на майбутнє. 1 жовтня під час урочистостей в Арсенівці Віктор Олексійович читав свої поезії, а невдовзі його життя раптово обірвалося, а виступ на Батьківщині І. Карпенка-Карого став лебединою піснею митця.

Він належав до тієї письменницької когорти, у котрих кожне слово, кожна тема, епізод були власне пережитими, наболілими, суголосними часові, подіям, реаліям життя. Рідна Матусівка і сусідня славнозвісна Арсенівка для нього були змістом всього життя. Його вірність темі рідного села зворушує. Віктор Олексійович свято вірив у особливу магічність тієї землі, що дала світові корифеїв українського театру, тому й боровся за відродження минулої слави цього маленького оазису краси. Найбільшою заслугою В. О. Погрібного є його подвижницька праця зі створення на Батьківщині І. К. Карпенка-Карого музейно-природного заповідника. Принагідно, що митець не міг піти з життя, не попрощавшись зі своєю мрією, бо саме він вимріяв Арсенівку і все зробив, щоби його заповітна мрія здійснилася.

Рідні й близькі, друзі й прихильники таланту митця збережуть світлий спогад про Віктора Погрібного. А допоки житиме Арсенівка, доти й будуть пам’ятати людину, яка зробила  все, щоб відродити славу малої Батьківщини І. К. Карпенка-Карого.

Пам’ятають Віктора Олексійовича й учні колись рідної для нього Мар’янівської школи, де майбутній митець по-справжньому полюбив українське слово, де впродовж останніх десятиліть бував частим гостем на районних та обласних семінарах, під час різноманітних урочистостей, на ювілейних вечорах, на уроках з літератури рідного краю.  Учні 10 класу, які неодноразово зустрічалися з Погрібним В. О., разом зі своїм учителем української мови та літератури підготували та провели для старшокласників своєї та Великовисківської шкіл урок-реквієм «З роду подвижників». Під час цього заходу у виконанні десятикласників звучали поезії Віктора Погрібного про любов до матері, до рідної землі. Але найбільш зворушливими були спогади про добрі справи Віктора Олексійовича, про міцну дружбу відомого письменника з школярами та педагогічним колективом школи.  У цей день старшокласники побували і на могилі Погрібного В. О, поклали квіти, хвилиною мовчання вшанували пам’ять славетного земляка.

І.Соломина

19 січ. 2018
До чистих джерел народних звичаїв та обрядів
Новорічні свята подарували школярам змогу ще раз торкнутися до чистих джерел фольклору та краще вивчити традиції та звичаї рідного народу